Jämsän Seudun Moottorikerho

Tervetuloa Jämsän Seudun Moottorikerho ry:n nettisivuille. Sivuiltamme löydät tietoa kerhon nykyisestä ja tulevasta toiminnasta sekä moottoripyöräilyn harrastusmahdollisuuksista Jämsässä.

JSMK on koonnut yhteen lajin harrastajia jo vuodesta 1955 asti ja tarkoitus on kehittää toimintaa koko ajan enemmän ja enemmän harrastajille mieluisaksi jotta lajin kannatus saadaan säilymään. Lajeina on pääsääntöisesti Motocross, Enduro, Trial ja Road Racing mutta uusia ideoita otetaan mieluisasti mukaan!

UUTISIA

Lajipäivät ja kauden päättäjäiset 13.11

Järjestämme yhteisen kokoontumisen SML:n enduron lajipäiville kerhotalolla klo 10-15. Kaikki kiinnostuneet tervetulleita paikalla!

Klo 18 kauden päättäjäiset kerhotalolla jossa palkitsemme ansioituneet kuljettajat ja talkoolaiset. Ruokatarjoilu sekä kahvitus.

Sarjaenduro 16.10.2021

Sarjoissa ajettiin myös junioreiden lähtö, jossa oli tulevaisuuden mestareita positiivinen määrä. Mahtavasti innokkuutta ja loistavia suorituksia junnuilla :)


1.kier2.kier3.kier4.kier5.kier6.kier7.kier8.kier9.kier10.kier
Roni1.501.561.491.481.461.501.481.501.511.48
Elias1.552.001.551.541.551.551.521.511.531.57
Lukas2.002.062.182.132.052.192.082.082.052.04
Samuli2.572.252.282.292.302.252.242.182.222.19
Lauri2.302.292.252.242.282.232.232.212.262.24
Tuukka2.512.482.472.452.463.022.452.522.493.07
Santeri2.152.425.14






 
Kävijämäärä 30.4.2014 alkaen Kävijälaskuri

Kerhotalolle uusittu lukot 23.6.2021. Lisätietoja jäsensivuilta, JSMK whatsapp ryhmästä tai hallituksen jäseniltä.